Naszą bazą jest Muszynka. Ta malownicza miejscowość mieści się 10 km od Krynicy-Zdrój, w stronę Słowacji. 

Leży w dolinie górnego biegu rzeki Muszynka, na granicy Gór Leluchowskich i Beskidu Niskiego. W Muszynce znajduje się dawna drewniana cerkiew grekokatolicka, a także krajobrazowy rezerwat przyrody z ostatnimi okopami konfederackimi. 

 

   

 

Trasę z Muszynki do Tylicza charakteryzują niezapomniane widoki i zróżnicowany teren. Prowadzi ona wzdłuż granicy ze Słowacją, przez szczyty Beskidu Sądeckiego: Szynkarówka i Szubienica. Ich stoki malowniczo opadają do doliny rzeki Muszynki. Spływają z nich potoki bez nazwy. Teren jest bezleśny, pokryty łąkami i polami uprawnymi. Przez szczyt Szynkarówki (687 m) nie biegnie żaden znakowany szlak turystyczny, a na jej północnych stokach znajduje się niezagospodarowane źródło wody mineralnej. Szubienica, na której szczycie w przeszłości wieszano przestępców, jest dwuwierzchołkowa (687 m i 676 m). W dolnej części jej północnych stoków znajduje się źródło wody mineralnej „Tyliczanka”.

 

   

 

Bezpieczeństwo podróżujących na skuterach po tej półdzikiej, przepięknej okolicy gwarantuje obecność instruktora, który od zawsze mieszka na tym terenie i zna go jak własną kieszeń.